Aktualizacja wtyczek

Aktualizację wtyczek można przeprowadzić w dwóch miejscach panelu administracyjnego:

 1. W menu Kokpit > Aktualizacje

  aktualizacje-wtyczki-kokpit

  W powyższej zakładce dostępna jest lista wtyczek wymagających aktualizacji. Aby zaktualizować wybraną wtyczkę, zaznacz ją, a następnie naciśnij przycisk „Zaktualizuj wtyczki”. Możesz także zaznaczyć kilka wtyczek i zaktualizować je jednocześnie. Po naciśnięciu przycisku, aktualizacja wybranej wtyczki (lub kilku wtyczek) zostanie przeprowadzona automatycznie.

  Uwaga!

  Nie zalecamy jednak aktualizowania kilku wtyczek jednocześnie, gdyż wtedy jest większa szansa wystąpienia błędów. Najlepiej jest aktualizować każdą wtyczkę po kolei, sprawdzając czy na stronie nie dzieje się nic niepokojącego, po każdej wykonanej aktualizacji.

 2. W menu Wtyczkiwtyczki-aktualizacja
  W tej zakładce wtyczki, które wymagają aktualizacji oznaczone są innym kolorem oraz specjalnym komunikatem (np. „Dostępna jest nowa wersja „BuddyPress”. Zobacz informacje o wersji 2.2.3.1 lub uruchom aktualizację.). Aby zaktualizować wybraną wtyczkę, należy tylko nacisnąć link „uruchom aktualizację” znajdujący się w komunikacie, a aktualizacja zostanie przeprowadzona automatycznie.

  Komunikaty dotyczące aktualizacji wtyczek dotyczą jednak tylko tych wtyczek, których autorzy wgrali nowe wersje do oficjalnego katalogu wtyczek WordPressa.


 

Ręczna aktualizacja

 Istnieje jeszcze trzeci sposób – ręczna aktualizacja wtyczki.

Uwaga!

Korzystając z ręcznej aktualizacji wtyczki musisz liczyć się z tym, że stracisz wszystkie jej ustawienia i będziesz musiał dostosowywać ją od nowa.

Aby wykonać ręczną aktualizację wtyczki:

 1. Pobierz na dysk wersję instalacyjną wtyczki z oficjalnego katalogu wtyczek do WordPressa (lub innej, ale ZAUFANEJ strony oferującej wtyczki).
 2. Wyłącz wtyczkę w menu Wtyczki.
 3. Skasuj wtyczkę w menu Wtyczki lub za pośrednictwem klienta FTP.
 4. Zainstaluj ponownie nową wersję wtyczki.

aktualizacja-wtyczek

Podobne wpisy

 • Aktualizacja rdzeniaAktualizacja rdzenia Jeżeli Twój WordPress wymaga aktualizacji, zostaniesz o tym poinformowany poprzez specjalny komunikat wyświetlający się w górnej części panelu administracyjnego. W tym wpisie podpowiadamy jak przejść przez proces aktualizacji (automatycznej lub ręcznej).
 • Aktualizacja motywówAktualizacja motywów Kilka słów na temat aktualizacji motywów - automatycznej oraz ręcznej, a także porady jak ją bezpiecznie i krok po kroku przeprowadzić, czyli aktualizacja motywów bez tajemnic 🙂
 • AktualizacjaAktualizacja Prowadząc stronę internetową opartą o WordPress, na pewno już po kilku dniach dostrzeżesz, w znajdującym się po lewej stronie ekranu menu panelu administracyjnego, pomarańczowe kółko z liczbą aktualizacji do wykonania. Choć z pozoru może się to wydawać nieistotne, warto systematycznie […]
 • Problemy z aktualizacjąProblemy z aktualizacją Aktualizacje niekiedy powodują problemy z działaniem strony. We wpisie zostały krótko omówione dwa najczęstsze z nich - nieudana aktualizacji i niekompatybilne wtyczki.
 • Przenoszenie strony za pomocą wtyczki DuplicatorPrzenoszenie strony za pomocą wtyczki Duplicator Ciekawym narzędziem do półautomatycznego przenoszenia wordpressowych stron na inny serwer lub do innego katalogu jest wtyczka Duplicator. Po zainstalowaniu i uruchomieniu wtyczki, w panelu administracyjnym pojawi się dodatkowa zakładka – „Duplicator”.
 • Zarządzanie wpisamiZarządzanie wpisami Informacje na temat zarządzania, kasowania, filtrowania, wyszukiwania i edytowania dodanych wcześniej wpisów.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.