Aktualizacja wtyczek

Aktualizację wtyczek można przeprowadzić w dwóch miejscach panelu administracyjnego:

 1. W menu Kokpit > Aktualizacje

  aktualizacje-wtyczki-kokpit

  W powyższej zakładce dostępna jest lista wtyczek wymagających aktualizacji. Aby zaktualizować wybraną wtyczkę, zaznacz ją, a następnie naciśnij przycisk „Zaktualizuj wtyczki”. Możesz także zaznaczyć kilka wtyczek i zaktualizować je jednocześnie. Po naciśnięciu przycisku, aktualizacja wybranej wtyczki (lub kilku wtyczek) zostanie przeprowadzona automatycznie.

  Uwaga!

  Nie zalecamy jednak aktualizowania kilku wtyczek jednocześnie, gdyż wtedy jest większa szansa wystąpienia błędów. Najlepiej jest aktualizować każdą wtyczkę po kolei, sprawdzając czy na stronie nie dzieje się nic niepokojącego, po każdej wykonanej aktualizacji.

 2. W menu Wtyczkiwtyczki-aktualizacja
  W tej zakładce wtyczki, które wymagają aktualizacji oznaczone są innym kolorem oraz specjalnym komunikatem (np. „Dostępna jest nowa wersja „BuddyPress”. Zobacz informacje o wersji 2.2.3.1 lub uruchom aktualizację.). Aby zaktualizować wybraną wtyczkę, należy tylko nacisnąć link „uruchom aktualizację” znajdujący się w komunikacie, a aktualizacja zostanie przeprowadzona automatycznie.

  Komunikaty dotyczące aktualizacji wtyczek dotyczą jednak tylko tych wtyczek, których autorzy wgrali nowe wersje do oficjalnego katalogu wtyczek WordPressa.


 

Ręczna aktualizacja

 Istnieje jeszcze trzeci sposób – ręczna aktualizacja wtyczki.

Uwaga!

Korzystając z ręcznej aktualizacji wtyczki musisz liczyć się z tym, że stracisz wszystkie jej ustawienia i będziesz musiał dostosowywać ją od nowa.

Aby wykonać ręczną aktualizację wtyczki:

 1. Pobierz na dysk wersję instalacyjną wtyczki z oficjalnego katalogu wtyczek do WordPressa (lub innej, ale ZAUFANEJ strony oferującej wtyczki).
 2. Wyłącz wtyczkę w menu Wtyczki.
 3. Skasuj wtyczkę w menu Wtyczki lub za pośrednictwem klienta FTP.
 4. Zainstaluj ponownie nową wersję wtyczki.

aktualizacja-wtyczek

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d