Menu

Wordpress Menu

Zakładka Menu zawiera zestaw przydatnych opcji przydatnych do zarządzania menu / spisami treści.

Menu w WordPressie to lista linków służących do nawigacji pomiędzy stronami danego serwisu. Do menu można dodawać zarówno linki do stron statycznych i wpisów, jak również odnośniki do stron zewnętrznych.

W domyślnym motywie WordPressa występują dwa rodzaje menu – menu główne oraz menu odnośników społecznościowych.

  • Menu główne / Main Menu / Primary Menu

Wyświetla się w pasku bocznym strony (w domyślnym motywie) lub na górze strony (w niektórych innych motywach).

Jest spisem treści strony i zazwyczaj zawiera linki do statycznych stron (podstron i najważniejszych działów) wewnątrz serwisu.

Przykładowe menu na stronie organizacji pozarządowej

  • Menu odnośników serwisów społecznościowych (Social Links Menu)

W menu odnośników społecznościowych można dodać linki do profili organizacji w różnych serwisach, takich jak Facebook, Google, YouTube, Instagram, Twitter, Nasza Klasa itp. Menu wyświetla się w formie ikon tych serwisów.

Menu społecznościowe

Każdy motyw posiada swój własny zestaw menu. Czasami pokrywa się on z rodzajami menu znanymi z motywów domyślnych, a czasami wprowadza zupełnie inne nazewnictwo i lokalizacje (np. footer – menu w stopce lub masthead – menu na samej górze strony).

Poza menu zdefiniowanymi, w motywie można także tworzyć własne, zupełnie dowolne menu i zamieszczać je na stronie za pomocą widgetu Menu.

Wordpress Menu

Podobne wpisy

  • Przyciski Social MediaPrzyciski Social Media Wykorzystanie Social Media do popularyzacji strony - przyciski typu "Podziel się" oraz "Polub nas".
  • Tworzenie menuTworzenie menu Jak stworzyć nowe menu i je dostosować do własnych potrzeb. Dodawanie i edycja poszczególnych odnośników.
  • Menu wielopoziomoweMenu wielopoziomowe Tworzenie menu wielopoziomowych zawierających odnośniki nadrzędne i podrzędne, zazwyczaj wyświetlających się w szablonach jako menu rozwijane.
  • Przyciski Udostępnij za pomocą wtyczki AddToAny Share ButtonsPrzyciski Udostępnij za pomocą wtyczki AddToAny Share Buttons W dzisiejszym wpisie nauczymy się dodawać przyciski udostępniania (share it) za pomocą wtyczki AddToAny Share Buttons. Jest to bajecznie proste rozwiązanie z którym poradzi sobie każdy, nawet początkujący WordPressowicz.
  • Dodawanie widgetówDodawanie widgetów Dodawanie widgetów do paska bocznego oraz zmiana ich ustawień (kolejność, tytuły, sposób wyświetlania, liczba elementów itp.)
  • Źródła linkówŹródła linków Jak pozyskiwać linki przychodzące? Istnieje wiele sposobów na pozyskanie odsyłaczy do naszej strony. W tym wpisie znajdziesz niektóre z nich.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.