Zarządzanie użytkownikami

Poza edycją danych poszczególnych użytkowników, administrator może także trwale usuwać ich konta oraz nadawać im różne poziomy uprawnień (role).

Jeżeli zdecydujesz się na usunięcie konta wybranego użytkownika, po kliknięciu w opcję „Usuń” zostaniesz przeniesiony do ekranu, w którym będziesz musiał zdecydować co zrobić z treściami (np. wpisami) wcześniej dodanymi przez tego użytkownika. Do wyboru są dwie możliwości – skasować całą treść (bezpowrotnie) lub przypisać ją do innego użytkownika.

W ten sposób można np. połączyć ze sobą dwa konta jednej osoby. Jest to także sprytny sposób na ominięcie braku możliwości zmiany nazwy użytkownika. Jeżeli koniecznie chcesz zmienić swoją nazwę użytkownika (lub inny użytkownik chce to zrobić) możesz założyć nowe konto z poprawną nazwą, następnie przypisać do niego całą treść starego użytkownika, a stare konto – skasować.

Zarządzanie użytkownikami w WordPressie / fot. Gerd Altmann

Podobne wpisy

  • Dodawanie nowego użytkownikaDodawanie nowego użytkownika Dodawanie nowych użytkowników oraz możliwość samodzielnej rejestracji użytkowników w serwisie.
  • Profil użytkownikaProfil użytkownika Możliwości personalizacji i edycji profilu użytkownika - włączanie i wyłączanie różnych opcji, dane kontaktowe, notka biograficzna, zmiana hasła itp.
  • Role i uprawnieniaRole i uprawnienia Opis poszczególnych ról i uprawnień użytkowników w WordPressie - administratora, redaktora, autora, współpracownika i subskrybenta.
  • Zarządzanie komentarzamiZarządzanie komentarzami Informacje na temat zarządzania dodanymi przez użytkowników komentarzami - zatwierdzanie, odrzucanie, usuwanie, edycja itp.
  • UżytkownicyUżytkownicy Informacje ogólne na temat użytkowników w WordPressie i menu Użytkownicy w panelu administracyjnym.
  • Układ motywuUkład motywu Informacje na temat domyślnego stylu (układu) szablonu. Który układ wybrać - jednokolumnowy, dwukolumnowy czy trzykolumnowy?

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.