Zarządzanie wtyczkami

Do zarządzania już zainstalowanymi wtyczkami służy zakładka Wtyczki w panelu administracyjnym. W zakładce znajduje się lista wtyczek z ich krótkimi opisami, nazwą wersji oraz informacją o autorze, a także operacjami, które można na nich wykonać.

Zarządzanie wtyczkami

Wtyczki można:

  • Włączyć lub wyłączyć – operacja powoduje uaktywnienie bądź dezaktywację danej wtyczki.
  • Usunąć – operacja powoduje całkowite usunięcie wtyczki z serwera plików (dozwolona tylko na wyłączonych wtyczkach).
  • Edytować – operacja pozwala na edycję kodu źródłowego wtyczki (niezalecane).
  • Aktualizować – operacja pozwala na uaktualnienie wtyczki do najnowszej wersji.

Ponadto, analogicznie do innych zakładek, w których można zarządzać elementami strony opartej o system WordPress, istnieje możliwość wykonania działań masowo na wielu wtyczkach. Zaznaczone wtyczki można jednocześnie włączyć, wyłączyć, zaktualizować oraz usunąć.

Włączone wtyczki oznaczone są błękitnym tłem, a nieaktywne – białym.

Wordpress Zarządzanie Wtyczkami

Podobne wpisy

  • Wtyczki ułatwiające zbieranie funduszyWtyczki ułatwiające zbieranie funduszy Zestawienie kilku ciekawych wtyczek ułatwiających zbieranie funduszy. Wtyczki przydatne będą w szczególności dla twórców stron organizacji pozarządowych.
  • Wtyczki ułatwiające promocję wydarzeń (wtyczki eventowe)Wtyczki ułatwiające promocję wydarzeń (wtyczki eventowe) Kilka ciekawych wtyczek ułatwiających promocję wydarzeń na stronie internetowej lub blogu. Wtyczki przydatne będą w szczególności osobom, firmom i organizacjom będącym organizatorami wydarzeń, ale również tym, którzy często uczestniczą w różnego rodzaju wydarzeniach i chcą ten fakt […]
  • WtyczkiWtyczki Czym są wtyczki (ang. plugins) i gdzie ich szukać.
  • Jak znaleźć i wybrać wtyczkę?Jak znaleźć i wybrać wtyczkę? Porady jak znaleźć wtyczkę idealnie dopasowaną do potrzeb oraz na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru.
  • Wtyczki do zarządzania rezerwacjami 1:1Wtyczki do zarządzania rezerwacjami 1:1 Wtyczki, które mogą być przydatne dla firm świadczących różnego rodzaju usługi. Pozwalają na stworzenie systemu rezerwacji usług i zarządzanie nim za pośrednictwem strony internetowej.
  • Instalacja wtyczekInstalacja wtyczek Informacje na temat instalacji wtyczek - z oficjalnego repozytorium WordPressa i z dysku komputera.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.