Przejdź do treści
Strona główna » Kurs WordPress » Motywy » Funkcje motywów » Przyciski Social Media

Przyciski Social Media

* Ten wpis jest częścią tematu Funkcje motywów

Wiele motywów umożliwia automatyczną integrację strony z portalami społecznościowymi na dwa sposoby – dodanie przycisków „Podziel się” oraz połączenie strony z profilami na portalach społecznościowych za pomocą linków.

W pierwszym przypadku (przyciski „Podziel się”) wystarczy jedynie zaznaczyć które opcje dzielenia się treścią chcemy udostępnić na naszej stronie (w postach i na stronach). Do wyboru jest zazwyczaj Facebook, Twitter, Google+ oraz powiadomienie przez email, a czasami również inne takie jak Reddit, LinkedIn, Tumblr, Pinterest, Instagram itp. W zależności od motywu przyciski te stają się widoczne na dole lub na górze każdego wpisu.

Przyciski Podziel Się

Druga metoda polega na wpisaniu adresów url profili strony/organizacji/firmy w różnych serwisach społecznościowych, dzięki którym użytkownicy będą mogli bez problemu trafić na nie z poziomu strony internetowej. Poza standardowymi portalami (wymienionymi powyżej) w ustawieniach można wpisać jeszcze kilka innych adresów – np. kanału RSS, newslettera oraz kanału YouTube i Vimeo.

Linki do portali społecznościowych (w formie ikon) pojawiają się najczęściej w obszarze nagłówka (na samej górze) lub stopki strony (na samym dole).